Teknoloji

Yeni Playstation 5 Hakkında Tüm Bildiklerimiz ve Yeni Teknoloji Demosu

Yakında çıkması beklenen Playstation 5'te ne tip oyunlar göreceğimizi göstermesi adına yakın zamanda bir demo paylaşıldı. Bunlarla beraber Playstation 5 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi masaya yatıracağız.

Yakında çıkması beklenen Playstation 5'te ne tip oyunlar göreceğimizi göstermesi adına yakın zamanda bir demo paylaşıldı. Bunlarla beraber Playstation 5 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi masaya yatıracağız.

2013'te hayatımıza giren ve çokça zaman geçirdiğimiz Playstation 4, yerini yenisine bırakıyor.

Sponsorlu İçerik

Konsol dünyasının çıktığı ilk günden bu yana amiral gemisi olan Playstation yeni üretilen teknolojilerin bir yansıması olarak gelecek nesil bir oyun konsolunu yakında oyunseverlere sunacak.

Sony'nin yeni Playstation'ın çıkacağını belirttiği andan itibaren, oyuncular büyük bir merakla ilgili haberlere akın etti.

Sponsorlu İçerik

Bu yeni oyun konsolunun nasıl bir mimari yapıya sahip olacağıyla ilgili pek çok sızıntı mevcut. Fakat Sony bu iddiaların tümünü yalanlamış durumda. Dolayısıyla şu an elimizde gerçek bir görüntü yok. Fakat yeni çıkacak Playstation 5 ile ilgili bazı şeyleri biliyoruz.

2020 sonlarında çıkması beklenen Playstation 5'ten yepyeni sistem mimarisi.

Mart ayında yapılan bir etkinlikle yetkililer, eski model Playstation'ların yaptığı büyük atılımları gösterdi ve benzer bir adanmışlıkla yeni PS5'i yaptıklarını açıkladı. Anladığımız kadarıyla PS5'teki en önemsenen şey stabilizasyon ve güç olacak.

Playstation yetkilileri, PS5'in ultra yüksek hızdaki yeni SSD'sine dikkat çekiyor.

PS5'de bulunacak yeni ve en önemli parçalardan birisi de yeni SSD olacak. Bununla birlikte oyunlardaki yükleme sürelerinin çok düşüreceğinden bahsediliyor. Diğer yandan yeni nesil giriş/çıkış sistemi veri transfer hızına olumlu yönde etki edecek gibi. Yeni GPU'larından da bahseden yetkililer, bu GPU'ların oyunlarda daha yüksek çözünürlüklere izin verecek nitelikte olduğundan bahsetti.

3D ses sistemi bulunduran yeni PS5 ayrıca yeni kontrol cihazı ile dikkat çekiyor.

Henüz Playstation 5'e dair onaylanmış bir görüntü olmamasına karşın yeni nesil kontrol cihazlarındaki yeni mimari anlayış, PS5'e dair bir fikir oluşturuyor. Yeni DualSense'ler sadece yeni mimari değil aynı zamanda L2 ve R2 tuşlarındaki titreşimle yeni bir deneyim sağlayacak gibi. Bununla birlikte yeni PS5'in 8k çözünürlük desteği olacağı da söylenenler arasında.

Uzun zamandır yeni nesil konsollardan bahsetmemize rağmen kısa süre öncesine kadar ne ile karşılaşacağımızı bilmiyorduk.

Derken 13 Mayıs'ta Epic Games yeni oyun motoru Unreal Engine 5'i tanıttığı bir video yayınladı. Playstation 5'te oynanan bu demodaki görüntüler oyun severleri heyecanlandırdı.

Lumen in the Land of Nanite ismini taşıyan bu demo bir oyun değil.

Sadece yeni oyun motorunu ve PS5'i tanıtmak için yaratılan bu demoda, çok büyük alanlarda geniş bir oynanış sunulmamış olması oyunlarda aynı grafik kalitesi oyunlarda korunabilecek mi sorusunu gündeme getirse de, önde gelen oyun otoriteleri gördükleri videodan oldukça memnun kalmışa benziyorlar.

Playstation 5'in 2020 sonunda çıkması bekleniyor.

Playstation 5'in fiyatının ise ne olacağı henüz bilinmese de 7.000 tl civarı bir skalada olacağı tahmin ediliyor. 

Bütün bu söylentiler ve açıklamalar heyecanımızı iyice artırdı, umarız kısa süre içinde güzel oyunlarla hayatımıza girer Playstation 5.

15 Mayıs, 15:33İçeriği Hazırlarken Kullanılan Kaynaklar:

PlayStationWebTekno

Givemesport

Yeni Playstation 5'i bekliyor musunuz? Playstation 5'te görmek istediğiniz oyunlar nelerdir? Yorumlarda belirtin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..