Teknoloji

İdlib saldırısı sonrası sosyal medya soruşturması!

Dün Türk askerine karşı yapılan İdlib saldırısı sonrasında paylaşılan provokatif mesajlar için sosyal medya soruşturması başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmayı re’sen başlattı. Dün düzenlenen alçak saldırı sonrasında 33 kahraman askerimiz şehit olmuştu.

İdlib saldırısı sonrasında provokatif mesajlar hızla yayıldı

Dün gece saatlerinde Türkiye‘yi yasa boğan haber, İdlib‘ten geldi. Bölgede görev yapan Türk askerlerini hedef alan saldırıda 33 kahraman Mehmetçiğimiz şehit oldu. Sosyal medyada şehitlerimize rahmet, ailelerine başsağlığı mesajları paylaşıldı. Ancak öte yandan birçok hesap aracılığıyla provokatif amaçlı paylaşımlar da yapıldı.

Soruşturmayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı aşağıdaki açıklamayı yaptı.

Suriye‘nin İdlib şehrinde gerçekleştirilen menfur saldırı sonucu şehit edilen askerlere ait olduğu yönünde sosyal medya üzerinden provokatif amaçlı ve gerçeğe aykırı olarak yayımlanan video, resim ve paylaşımlar hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama‘, ‘kanunlara uymamaya tahrik‘ ve ‘terör örgütü propagandası yapmak‘ suçlarından re’sen soruşturma başlatılmıştır.”

Sponsorlu İçerik

Öte yandan vatandaşların gördükleri provokatif paylaşımları Emniyet Genel Müdürlüğü‘nün “[email protected]” adresine e-posta yoluyla gönderebileceği belirtildi. Bu e-posta adresine gelen ihbarların hızlıca değerlendirildiği, gece haberlere yansımıştı.

Sponsorlu İçerik

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..