Son Dakika

Ücretsiz maske nasıl alınır? SMS ile maske kodu gelmeyenler Eczaneden nasıl maske alacak?

Ücretsiz maske almak isteyenler için yeni SMS düzenlemesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyuruldu. 20 yaş ve 65 yaş arası E-Devlet ve EPTTAVM üzerinden başvuruda bulunanlara PTT tarafından maskeler adreslere kadar teslim edilecek. Yeni düzenleme ile birlikte SMS ile gönderilen kod sayesinde maskeler ücretsiz olarak eczanelerden de alınabilecek. Peki Maske kodu gelmeyenler ne yapacak? İşte yeni düzenleme.

Ücretsiz maske almak isteyenler E-Devlet ve EPTTAVM üzerinden başvurularını tamamladı. Maskeler PTT aracılı ile başvuruda bulunan 20 yaş ve 65 yaş arasındaki herkesin evine teslim edilecek. Bunun haricinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMS ile gönderilen kodla eczanelerden 5 adet cerrahi maskelerini ücretsiz bir şekilde alabileceklerini açıkladı. Peki üretsiz maske nasıl alınır? Cep telefonlarına maske kodu gelmeyenler nasıl maske alacak? İşte detaylar…

 

MASKE KODU NASIL ALINIR?

20 yaş ve 65 yaş arasındaki vatandaşların ücretsiz maske alabilmeleri için E-Devlet ve EPTTAVM üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra haftalık 5 adet cerrahi maske PTT aracılığı ile adrese kadar teslim edilecek. Ayrıca başvuruda bulunan vatandaşlara SMS ile gönderilen kodla vatandaşlar eczanelerden ücretsiz maskelerini alabilecek.

PTTAVM ÜCRETSİ MASKE BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN
E-DEVLET ÜCRETSİ MASKE BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Sponsorlu İçerik
 

ÜCRETSİZ MASKE İÇİN KOD GELMEYENLERE YENİ UYGULAMA!

Sponsorlu İçerik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan para ile maske satışının yasaklandığını duyurmuştu. Maske dağıtımlarının ücretsiz bir şekilde PTT tarafından ulaştırılacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan haftalık bulunan 20 yaş ve 65 yaş arasındaki tüm vatandaşlara ücretsiz maske temin edileceğini açıkladı. Ayrıca telefonlara SMS ile gönderilen kod ile 20 yaş ve 65 yaş arası vatandaşların eczanelerden ücretsiz maskelerini teslim alabilecekleri de duyuruldu. SMS ile kon gelmeyen telefonu olmayan vatandaşların yaşadığı sorun üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni sisteme geçildiğinin açıklamasını yaptı.

Eczanelerden ücretsiz maske almak için SMS ile kod gönderilmeyen vatandaşlar eczaneye başvurduklarında kimlik doğrulamasının ardından yeniden kod verilecek. Akabinde ücretsiz maske alımı sağlanacak.

Bakan Koca açıklaması şu şekilde;

“20 ile 65 yaş arası vatandaşa bir kod vererek, eczanelerden temini yolunu tercih ettik. Kendilerine mesaj gelmeyen kişiler için veya telefonu olmayan, kaydı olmayan kişiler için de eczaneye müracaat ettiğinde kimlik doğrulaması sonrası yeniden bir kod verilme durumunu da sağladık. Şu dönemde eczaneler üzerinden 20-65 yaş arası vatandaşımıza maskeyi ücretsiz vermeye devam ediyor olacağız.”  

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..