Son Dakika

Ramazan’da Kızılay’dan 10 milyon kişiye gıda yardımı!

Corona Virüs sebebiyle Türk Kızılayı, “Dertler Paylaştıkça Bitecek Yeter Ki İnan Buna” sloganıyla yardım kampanyası başlattı. Bu süreçte Kızılay 20 milyon ihtiyaç sahibine gıda yardımı yapacak. Peki gıda yardımını kimler alacak, başvuru yapılacak mı? Gıda yardımı hangi marketlerden alınacak?

Bu yıl Ramazan’da corona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında iftar çadırları kurulmayacak. Devletimiz, de bu zorlu süreçte Kızılay aracılığı ile ihtiyaç sahibi 10 milyon aileye yardım elini uzatarak gıda yardımı yapacak. Türk Kızılayı, “Dertler Paylaştıkça Bitecek Yeter Ki İnan Buna” sloganıyla başlattığı yardım kampanyası kapsamında, yardımı alacak vatandaşların cep telefonlarına bir kod gönderilerek vatandaşlara belirlenmiş zincir marketlerden dilediklerini alma olanağı sunulacak. Peki gıda yardımı için başvuru yapılacak mı? Kızılay Ramazan’da kimlere gıda yardımı yapacak?

 

KIZILAY GIDA YARDIMI 

“Dertler Paylaştıkça Bitecek Yeter Ki İnan Buna” sloganıyla yardım kampanyası başlatan Türk Kızılayı, Ramazan boyunca 10 milyon ihtiyaç sahibine 207 milyon lira gıda yardım ulaştıracak.
 
Türkiye’de Ramazan ayında yaklaşık 1 milyon 400 bin ihtiyaç sahibine gıda yardımı yapacak olan Kızılay, hazırlanan 200 bin hijyen paketi ve 350 bin el dezenfektanı ile de 1 milyon 150 bin kişiye ulaşacak.
 
Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) ve AHBAP Derneği ile yapılan işbirliği ile bağışlanan 60 bin gıda yardımını da 240 bin kişiye ulaştıracak olan Kızılay, hayırseverlerin zekat ve fitrelerini de 215 bin ihtiyaç sahibine 400’er lira nakit desteği ile gerçekleştirecek.

 

GIDA YARDIMI İÇİN BAŞVURU YAPILACAK MI?

Sponsorlu İçerik

Kızılay’ın belirlediği yaklaşık 10 milyon ihtiyaç sahibine, SMS yoluyla kod ulaştırılacak. Telefonuna SMS gelen vatandaşlar, Kızılay’ın belirlediği market zincirlerinden istediklerini alabilecek. Bu sistem ile vatandaşların kendi ihtiyacı olan gıdayı alması sağlanacak.

Sponsorlu İçerik
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..