Son Dakika

AK Parti Genel Sekreteri Şahin: Düş artık bu milletin yakasından

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, “Bu toplum son yıllarda Kemal Kılıçdaroğlu kadar mankurtlaşan bir siyasetçi, CHP üst yönetimi kadar mankurtlaşan bir siyasi güruh görmedi. Mültecilere kapıları açtık batıya gidiyorlar. Sana da kapıları açalım nereye gidiyorsan git. Düş artık bu milletin yakasından.” dedi.

Şahin, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanlığının bir düğün salonunda düzenlenen 7. Olağan Kongresi’ne katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan kongrede İdlib şehitleri için Kur’an-ı Kerim okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreye gönderdiği video mesajı gösterildikten sonra konuşan Şahin, AK Parti’nin tabela partisi değil, milletin partisi olduğunu söyledi.

Partisinin iktidara gelmesiyle Türkiye’deki birçok sorunun çözüme kavuşturulduğunu belirten Şahin, yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Sponsorlu İçerik

İdlip şehitlerine Allah’tan rahmet, gazilere acil şifalar dileyen Şahin, Türkiye’nin güvenliği için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurguladı.

Sponsorlu İçerik

Şahin, bu toprakların altın tepsiyle hediye edilmediğini, sınırların cetvelle, kalemle değil kanla çizildiğini dile getirdi. 

 Şahin, Türk bayrağının rengini şehitlerin kanından aldığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

– “AMACI BİRLİĞİMİZİ BERABERLİĞİMİZİ ZEDELEMEK”

ılıçdaroğlu’nu sözlerini eleştiren Şahin, “Bir insan içinde yaşadığı topluma, değerlerine, inançlarına bu kadar yabancı olabilir mi? Milletin inancıyla bu kadar ters düşebilir mi. Bu toplum son yıllarda Kemal Kılıçdaroğlu kadar mankurtlaşan bir siyasetçi, CHP üst yönetimi kadar mankurtlaşan bir siyasi güruh görmedi. Mültecilere kapıları açtık batıya gidiyorlar. Sana da kapıları açalım nereye gidiyorsan git. Düş artık bu milletin yakasından.” dedi. 

Şahin, Kılıçdaroğlu’nun amacının Türkiye’nin birliği ve beraberliğini zedelemek olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

Kılıçdaroğlu’nun “Sayın Cumhurbaşkanı beni neden aramıyor” sözlerini eleştiren Şahin, şu değerlendirmelerde bulundu:

   “Cumhuriyet Halk Partisi’nin müptezel, ağzı bozuk, dili zehirli bir grup başkanvekili var. Hepimiz adını biliyoruz, Engin Özkoç.” ifadelerini kullanan Şahin, şöyle konuştu:

– “ARTIK ASKERİMİZ, SINIRLARIMIZ DAHA GÜVENDE”

Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Moskova’da düzenlenen İdlib zirvesine katılımıyla ateşkesin sağlandığını anımsattı.

Ateşkesin 36-37 saatinin tamamladığını dile getiren Şahin, şunları kaydetti:

“Bölgede bir sükunet hakim. Bu zirvenin ülkemiz açısından bölge açısından çok önemli getirileri, çok önemli kazanımları oldu. Öncelikle şunu ifade etmeliyiz ki artık askerimiz daha güvende, sınırlarımız daha güvende, ülkemiz daha güvende. Bunlar ülkemiz açısından çok önemli kazanımlar. İdlib’in istikrarı ve normalleşebilmesi için atılmış çok önemli bir adımdır bu. Oradaki kadınlar, çocuklar, sivil masum insanlar artık daha güvende olacaklar. Eğer o zulüm devam etmiş olsaydı belki de çok büyük insanlık dramıyla karşı karşıya kalmış olacaktık. Bu zulüm dolayısıyla sınır boylarımıza doğru yeni mülteci hareketleri, yeni insan akımları oluşacaktı. İdlib’in istikrarıyla birlikte sınırlarımıza dönük böyle bir baskıyı da artık ortadan kaldırmış olduk. Askerlerimizin güvenliğini teminat altına almış olduk ve yeni bir mülteci akınının önüne geçmiş olduk.” 

Mülteci politikalarında hiç bir değişikliğin olmadığını belirten Şahin, “Yakın zamanda kapılarımızı açtık ve isteyen mültecilerin batıya doğru ilerlemelerinin önünü açmış olduk. Mülteciler konusunda dün ne durumdaysak hangi pozisyondaysak bugün de aynı pozisyondayız. Kimseyi zorlamıyoruz. Kimseyi ülkemizi terk etmeye mecbur bırakmıyoruz ancak kendi istekleriyle batıya doğru hareket eden mülteciler olduğunu da hepimiz çok iyi biliyoruz.” dedi.

Uzun yıllar yaklaşık 4 milyon mülteciye ensar ruhuyla ev sahipliği yapıldığına dikkati çeken Şahin, “Ama bakın hemen yanı başımızda Yunanistan’da… Yunanistan’ın neler yaptığını nasıl bir zulmü bu çocuklara kadınlara, masum sivillere reva gördüğünü hep birlikte şahitlik ediyoruz. Onlara kurşun sıkıyorlar, biber gazı sıkıyorlar. Hayatını kaybeden mülteciler oldu. Tüm bunların İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne çok açık bir şekilde aykırılık teşkil ettiğini hepimiz çok iyi biliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Kongreye AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, AK Parti İl Başkanı Alper Çiler, MHP İlçe Başkanı İlkay Karataş, CHP İlçe Başkanı Devrim Gündüz, AK Parti İlçe Başkanı Mücahit Murat Şahin de katıldı. 

KAYNAK: AA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..