Genel

Yunanistan’a Geçen Bir Grup Göçmen, Değerli Eşyaları ve Kıyafetleri Alınıp Dövüldükten Sonra Türkiye’ye Geri Gönderildi

Edirne üzerinden Yunanistan'a geçen bir grup göçmen, Yunan polisi tarafından değerli eşyaları ve kıyafetleri alınıp dövüldükten sonra Türkiye'ye geri gönderildi. Polis şiddetine maruz kalan Afgan göçmenler arasında yer alan Ali Haskani, “Yunan polisi bize çok kötü davrandı. Sopayla her yerimize vurdu. Kadın, çocuk dinlemeden dövüyorlar. Üzerimizdeki kıyafetleri soyarak bizi zorla gönderdiler” dedi. 

Edirne üzerinden Yunanistan'a geçen bir grup göçmen, Yunan polisi tarafından değerli eşyaları ve kıyafetleri alınıp dövüldükten sonra Türkiye'ye geri gönderildi. 

Polis şiddetine maruz kalan Afgan göçmenler arasında yer alan Ali Haskani, “Yunan polisi bize çok kötü davrandı. Sopayla her yerimize vurdu. Kadın, çocuk dinlemeden dövüyorlar. Üzerimizdeki kıyafetleri soyarak bizi zorla gönderdiler” dedi. 

Zorla bindirildikleri bot ile Türkiye tarafına itildiler

Sponsorlu İçerik

Göçmenlerin, Edirne'den Yunanistan'a geçme mücadelesi devam ederken, Meriç Nehri üzerinden geçiş yaptıktan sonra Yunan polisi tarafından yakalananlar, Türkiye'ye geri gönderiliyor. 

Sponsorlu İçerik

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Yunanistan tarafına geçen bir grup Afgan göçmen, Yunan polisi tarafından şiddet gördü ve Türkiye'ye geri gönderildi.

'Üzerimizdeki para, telefon ve değerli eşyalarımızı aldılar'

Yunan polisi tarafından yakalandıktan sonra, bir yere götürüldüklerini ve zorla bindirildikleri bot ile Türkiye'ye geri gönderildiklerini söyleyen Muhammed Elhadar, şunları söyledi:

'Kadın, çocuk dinlemeden dövüyorlar'

Öte yandan diğer bir Afgan göçmen Ali Haskani ise, “Yunan polisi bize çok kötü davrandı. Sopayla her yerimize vurdu. Kadın, çocuk dinlemeden dövüyorlar. Üzerimizdeki kıyafetleri soyarak bizi zorla gönderdiler” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, bugün yaptığı açıklamada Edirne'den Yunanistan'a geçen göçmen sayısının 130 bini aştığını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..