Genel

Ülke Çapında Seyahat Sınırlaması Getirildi: İtalya’da Koronavirüs Sebebiyle Ölenlerin Sayısı 463’e Yükseldi

İtalya'da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 463'e yükselirken, cezaevlerinde isyanlar başladı. İtalya Başbakanı Conte, yeni kararnameyle ülkede serbest dolaşımı zorunlu haller dışında sınırlandırdıklarını açıkladı.Öte yandan Fransa Kültür Bakanı Franck Riester’in koronavirüs testinin pozitif çıktığı duyuruldu. 

İtalya'da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 463'e yükselirken, cezaevlerinde isyanlar başladı. İtalya Başbakanı Conte, yeni kararnameyle ülkede serbest dolaşımı zorunlu haller dışında sınırlandırdıklarını açıkladı.

Öte yandan Fransa Kültür Bakanı Franck Riester’in koronavirüs testinin pozitif çıktığı duyuruldu. 

İtalya'da hayatını kaybedenlerin sayısı 463'e yükseldi.

Sponsorlu İçerik

BBC Türkçe'den Övgü Pınar'ın haberine göre, hayatını kaybeden 463 kişinin yüzde 44'ü 80-89 yaşları, yüzde 31'i 70-79, yüzde 14'ü 90 üstü, yüzde 10'u 60-69, yüzde 1'i de 50-59 yaşları arasında.

Sponsorlu İçerik

İtalya Başbakanı Conte, yeni tip koronavirüse karşı aldıkları önlemleri bütün ülke genelinde uygulayacaklarını açıkladı.

Başbakan Conte, yeni kararnameyle ülkede serbest dolaşımı zorunlu haller dışında sınırlandırdıklarını açıkladı

Spor etkinlikleri 3 Nisan'a kadar askıya alınıyor.

İtalya Ulusal Olimpiyat Komitesi, ülke genelinde her seviyedeki tüm spor etkinliklerinin 3 Nisan'a kadar durdurulmasına karar verdi. Bu karar Serie A maçlarını da kapsıyor, ancak uygulanması için hükümetin kararname çıkarması gerekiyor.

Cezaevlerinde isyanlar başladı.

Koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla hükümet tarafından alınan tedbirler, cezaevlerindeki koşulların da sıkılaştırılmasına yol açınca bazı cezaevlerinde isyan hareketlerinin baş gösterdiği belirtiliyor.

İtalyan basınındaki haberlere göre tutuklular, koronavirüs tedbirleri kapsamında açık görüşlerin iptal edilmesini protesto ediyor ve bazıları da virüsün hapishanelerde de yayılabileceği gerekçesiyle af çıkarılmasını talep ediyor.

Dünden beri ülke genelinde, Milano, Roma, Napoli gibi birçok kentte 27 cezaevinde isyanlar görüldü.

Öte yandan Fransız medyası, Kültür Bakanı Riester’ın koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını ve durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Bakanın, evinde karantina altında bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Fransa’da 1412 kişide koronavirüs tespit edilirken; hayatını kaybedenlerin sayısı ise 25 olarak açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..