Genel

‘Telefonları Yavaşlattığı’ İçin Dava Açılmıştı: Apple, iPhone 6, 6S, 7 ve SE Modeli Sahiplerine 25 Dolar Ödeme Yapacak

Apple, eski telefon modellerini kasıtlı olarak yavaşlattığı iddiası sonucunda açılan davada 500 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Şirket, ABD'deki iPhone 6, 6S, 7 ve SE modeli sahiplerine, talepte bulunmaları halinde 25 dolar ödeme yapacak. 2017 yılında, telefonda kapanmaları önlemek için performans yavaşlatmasına gittiğini kabul eden Apple, bazı müşterileri tarafından dava edilmişti. 

Apple, eski telefon modellerini kasıtlı olarak yavaşlattığı iddiası sonucunda açılan davada 500 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Şirket, ABD'deki iPhone 6, 6S, 7 ve SE modeli sahiplerine, talepte bulunmaları halinde 25 dolar ödeme yapacak. 

2017 yılında, telefonda kapanmaları önlemek için performans yavaşlatmasına gittiğini kabul eden Apple, bazı müşterileri tarafından dava edilmişti. 

500 milyon dolara kadar ödeme yapma sözü

Sponsorlu İçerik

AA'nın aktardığı bilgiye göre Apple, bazı iPhone modellerini 'kasıtlı olarak yavaşlattığı' yönünde açılan davanın sonucunda, 500 milyon dolara kadar tazminat ödemeyi kabul etti.

Sponsorlu İçerik

Kaliforniya merkezli şirket, bu konuda hatasını kabul etmese de tüketici avukatları ile uzlaşma yolunu seçti.

Apple, hangi iPhone modelleri için ödeme yapacak?

Şirket, ABD'deki iPhone 6, 6S, 7 ve SE modellerine sahip müşterilerine, talep etmeleri halinde 25 dolar ödeme yapacak. Ödemenin ne zaman yapılacağı konusunda ise bir açıklama gelmedi.

Apple, hatasını kabul etmesinin ardından batarya değişimlerinde 29 dolarlık indirime gitti. Ancak, bir çok kişi bu süreçte yüzlerce dolar harcayıp yeni telefon aldıklarını ve mağdur olduklarını belirterek tüketici avukatlarına başvuruda bulundu.

Ne olmuştu?

Apple, 2017 yılında eski model iPhone'ların 'beklenmedik şekilde kapanmasının önüne geçmek' için telefonların performansını yavaşlattığını kabul etmişti.

Bunun üzerine bazı müşteriler tarafından dava açılmış, Apple tüketici hakları avukatları ile yapılan anlaşmanın sonucunda, sorumlu olduğunu kabul etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..