Genel

Sağlık Bakanı Koca Açıkladı: Koronavirüste Can Kaybı 4’e, Vaka Sayısı 359’a Yükseldi

Sağlık Bakanı Koca Fahrettin Koca, bir koronavirüs hastasının daha hayatını kaybettiğini, teşhis konulan hasta sayısının ise 359'a yükseldiğini bildirdi. Can kaybı 4'e çıkmış oldu.

Sağlık Bakanı Koca Fahrettin Koca, bir koronavirüs hastasının daha hayatını kaybettiğini, teşhis konulan hasta sayısının ise 359'a yükseldiğini bildirdi. Can kaybı 4'e çıkmış oldu.

Türkiye'de yeni tip koronavirüsün görüldüğü vaka sayıları ve buna bağlı can kayıpları artmaya devam ediyor. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada koronavirüs teşhisi konulan 85 yaşındaki bir kadın hastanın hayatını kaybettiğini bildirdi. Türkiye'de salgın kaynaklı can kaybı 4'e yükselmiş oldu. Bakan Koca ayrıca son 24 saatte 168 kişinin daha testlerinin pozitif çıktığını ve vaka sayısının 359'a yükseldiği bilgisini verdi.

Sponsorlu İçerik

Koca, sosyal medya hesabından “Son 24 saatte yapılan 1.981 testten168’İ pozitif 191 olan hasta sayımız 359’a ulaştı. Hastalarımızdan 85 yaşındaki bir hanımefendiyi kaybettik. Daha önce vefat eden bir hasta Covid-19 olarak değerlendirildi. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu. Acımız arttı ama başaracağız” mesajını yazdı.

Gün gün vaka sayıları ve can kayıpları

Sponsorlu İçerik

Türkiye'de koronavirüste ilk vaka 11 Mart tarihinde açıklanmıştı. Geçen bir haftalık sürede tespit edilen yeni vakalar ve can kayıpları şöyle:

11 Mart — 1 vaka
13 Mart — 5 vaka
14 Mart — 6 vaka
15 Mart — 18 vaka
16 Mart — 47 vaka
17 Mart — 98 vaka / 1 can kaybı
18 Mart — 191 vaka / 2 can kaybı
19 Mart — 359 vaka / 4 can kaybı

Kalın: “Teyakkuzu elden bırakmıyoruz”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fahrettin Koca'nın açıklamasının ardından “Yeni vakalar bizi paniğe ve karamsarlığa değil, tedbirleri daha sıkı uygulamaya sevketmeli. Teyakkuzu elden bırakmıyoruz.Zor bir süreç ama birlikte başaracağız” mesajını paylaştı.

Sosyal medyada vaka sayılarının katlanarak arttığına dikkat çekilerek hem önlemlerin hem de test sayısının artırılması yönünde uyarlar yapılıyor…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..