Genel

Koronavirüs Günlüğü | Dünyadaki Vak’a Sayısı 200 Bine Yaklaştı, İran’da Ölü Sayısı 988’e Yükseldi,

Koronavirüs salgını yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. İran'da 85 bin mahkum salgının önüne geçilmek için serbest bırakılırken hayatını kaybedenlerin sayısı 988'e ulaştı, virüsün ortaya çıktığı Çin'in Vuhan şehrinde son 24 saatte tek bir vak'a tespit edildi. Dünyadaki vak'a sayısı da 200 bine yaklaştı. Dünyada neler oluyor? Detaylara birlikte bakalım.

Koronavirüs salgını yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. İran'da 85 bin mahkum salgının önüne geçilmek için serbest bırakılırken hayatını kaybedenlerin sayısı 988'e ulaştı, virüsün ortaya çıktığı Çin'in Vuhan şehrinde son 24 saatte tek bir vak'a tespit edildi. Dünyadaki vak'a sayısı da 200 bine yaklaştı. 

Dünyada neler oluyor? Detaylara birlikte bakalım.

İran'da son 24 saatte yeni tip koronavirüs nedeniyle 135 kişi hayatını kaybetti, toplam can kaybı 988'e yükseldi.

Sponsorlu İçerik

Salgına karşı önlem için ise aralarından siyasi tutukluların da bulunduğu yaklaşık 85 bin mahkûm geçici olarak serbest bırakıldı.

Sponsorlu İçerik

Malezya'da koronavirüsten ilk ölüm gerçekleşti.

Malezya'nın Sarawak eyaletine bağlı Kuching kentindeki hastanede bir süredir Covid-19 teşhisiyle tedavi gören 60 yaşındaki kilise papazı bu sabah yaşamını yitirdi. Hayatını kaybeden kişinin temasta bulunduğu 193 kişi ise ev karantinasına alındı. Malezya genelinde şu ana kadar 673 Covid-19 vak'ası görülürken 49 kişi tedavi edildi.

Virüsün ortaya çıktığı Vuhan şehrinde son 24 saatte yalnızca 1 vak'a tespit edildi.

Fransa ve İsviçre'de ordu devreye giriyor.

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner de 100 bin polisin karantinayı uygulayabilmek için görevlendirileceğini, ülke genelinde kontrol noktaları oluşturulacağını, hem araçlı yolcuların hem yayaların bu kontrol noktalarında seyahatlerinin amacını bakanlıktan alınan bir belgeyle kanıtlaması gerektiğini söyledi.

İsviçre'de ise olağanüstü hâl önlemleri kapsamında restoranlar kapatılacak, kamusal etkinlikler iptal edilecek, 8 bin ordu mensubu koronavirüsle mücadele çalışmalarına yardım edecek.

Vize süresi dolan ve Etiyopya'da bulunan İtalyanlar ülkelerine dönmeyi reddetti.

Dünya çapında hayatını kaybedenlerin sayısı 7.732'ye yükseldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..