Genel

Koronavirüs Canlı Blog | Umreden Dönenlerin Karantinası Bugün Sona Eriyor

Koronavirüs salgını ile ilgili bugün Türkiye ve dünyadan öne çıkan gelişmeleri aktarıyoruz…

Koronavirüs salgını ile ilgili bugün Türkiye ve dünyadan öne çıkan gelişmeleri aktarıyoruz…

Umreden döndükten sonra Ankara ve Konya'da karantinaya alınan vatandaşların 14 günlük karantina süresi bugün sona eriyor. 

Sponsorlu İçerik

Uzun bir sürenin ardından ailelerine kavuşmak isteyen vatandaşların, Ankara Gölbaşı'nda karantinanın yapıldığı yurdun önündeki bekleyişi sürüyor.

Türkiye'deki 6'ncı Kovid-19 vakasının umreden dönen bir kişide tespit edilmesiyle 15 Mart'ta yurda dönen umreciler karantinaya alınmıştı. Daha önce gelenler için ise karantina uygulanmamıştı

Sponsorlu İçerik

“Sadece telefonla görüntülü konuşabiliyorduk”

Umreden dönen babasını almak için Şanlıurfa’dan geldiğini söyleyen Mehmet Uğur, “Hiç yüz yüze görüşmedik. Sadece telefonla görüntülü konuşabiliyorduk. Ara sıra kendisi arıyordu. 14 günlük süreç o şekilde geçti” ifadelerini kullandı.

“Dün son bir test yapıldı sonucunu bekliyorlar”

Babası ve annesini almak için Tokat’tan gelen Fuat İşeri de, “Babam ve annemi bekliyorum, umreden geldiler. Süreleri bugün doldu onları bekliyoruz. Sürekli telefonda görüştük tabi ki, şu anda bir sıkıntıları yok. Dün son bir test yapıldı. Onun sonucunu bekliyorlar, birazdan çıkarlar diye bekliyoruz. Her gün ateşleri ölçülüyordu, dün de boğazlarından kültür alındığını biliyorum” ifadelerini kaydetti.

Ailelerin karantina süresi dolan umrecileri bekleyişi sürerken, emniyet ekipleri tarafından yurdun etrafında geniş güvenlik önlemleri alındı.

Spor yapan birkaç kişi dışında İstanbullular bu sabah dışarı çıkmadı

İçişleri Bakanlığı'nın sahillerde spor ve yürüyüşlerin yanı sıra oltayla balıkçılığı yasaklamasının ardından, vatandaşların geçen haftanın aksine bu kez dışarı çıkmadığı görüldü. 

Vatandaşların evlerinde kalmalarında yağışlı havanın da etkisi olduğu belirtiliyor.

Dün yaşanan gelişmeler için

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..