Genel

Koronavirüs Canlı Blog | İspanya’da Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 7 Bin 340’a Yükseldi

Salgın ülkemizde ve tüm dünyada etkisi sürdürüyor. Arjantin'de sokağa çıkma yasağı uzatılırken, Japonya'da da bazı Güneydoğu Asya ve Afrika ülkelerinden seyahat yasağı gündeme alındı.Koronavirüs salgını ile ilgili bugün Türkiye ve dünyadan öne çıkan gelişmeleri aktarıyoruz…

Salgın ülkemizde ve tüm dünyada etkisi sürdürüyor. Arjantin'de sokağa çıkma yasağı uzatılırken, Japonya'da da bazı Güneydoğu Asya ve Afrika ülkelerinden seyahat yasağı gündeme alındı.

Koronavirüs salgını ile ilgili bugün Türkiye ve dünyadan öne çıkan gelişmeleri aktarıyoruz…

İspanya'da ölü sayısı 7 bini geçti

Sponsorlu İçerik

İspanya’da korona virüsü nedeniyle son 24 saatte 812 kişinin daha öldüğü açıklandı. Buna göre ölü sayısı, 6 bin 528’den 7 bin 340’a yükseldi.

Sponsorlu İçerik

Ülkedeki vaka sayısı da 78 bin 797’den 85 bin 195’e çıktı.

Çin'de 20 eyalette son 4 haftada yeni koronavirüs vakası görülmedi

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu'ndan yapılan açıklamaya göre Çin'de, ana karaya bağlı 31 eyaletin 20'sinde son 4 haftada yurt içi kaynaklı yeni vaka görülmedi.

Ayrıca 6 eyalette de son 2 hafta yurt içi kaynaklı yeni vaka tespit edilmedi.

Umreden dönenlerin karantina süresi 1 hafta uzatıldı

Umre için gittikleri Suudi Arabistan'dan döndükten sonra Konya'daki 2 KYK yurduna yerleştirilen ve 14 gün karantina süresi dolanlardan bazılarının dün yapılan 'Kovid-19' testinin pozitif çıkması sonucu Bilim Kurulu kararıyla tahliye işlemi, 1 hafta ertelendi.

Seyahat izin belgesi başvuruları e-Devlet'ten yapılabilecek

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, koronavirüs tedbirleri kapsamında seyahat edeceklerin kaymakamlılara gitmesine gerek kalmadığını açıkladı.

Almanya’da vaka sayısı 62 bini geçti

Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre Almanya’da bugün kadar koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 62 bin 435’e ulaştı. Ölü sayısı 541.

Almanya’nın kamu sağlığı kurumu, Robert Koch Enstitüsü, iyileşen vakalarla birlikte Pazar akşamı itibarıyla ülkede 57 bin 298 virüslü hasta olduğunu duyurdu. Sadece Pazar günü yapılan testler sonucu 4 bin 751 kişide koronavirüs tespit edildi.

Ülkenin güneyindeki Bavyera eyaleti, en fazla vakanın görüldüğü bölge oldu.

Arjantin sokağa çıkma yasağını uzattı

Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez ülke çapında sokağa çıkma yasağını Nisan ayı ortasına kadar uzattığını açıkladı. Fernandez, ilk etapta Mart ayı sonuna kadar uygulanması planlanan yasağın Paskalya haftasının bitimine kadar yürürlükte kalacağını söyledi.

Japonya seyahat yasağını genişletiyor

Japonya seyahat yasağı getirdiği ülkelerin listesini genişletiyor. Asahi gazetesinin hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberine göre Japon hükümeti; ABD, Çin, Güney Kore ve birçok Avrupa ülkesinden gelenlerin ülkeye girişini yasakladı. Japonya bazı Güneydoğu Asya ve Afrika ülkelerinden seyahat yasağını da gündemine aldı.

Dün neler yaşanmıştı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..