Genel

Koronavirüs Canlı Blog | İspanya Mayıs Ayı Sonunda Kısıtlamaları Gevşetmeye Hazırlanıyor

Koronavirüs tehdidi tüm dünyada sürüyor. İspanya'ya ülkedeki kısıtlamaları mayıs onu gevşeteceğini açıklarken, ABD göçmen kabulünü 60 gün askıya aldığını açıkladı.Türkiye'de ve dünyada yaşanan gelişmeleri canlı blog sayfamızdan takip edebilirsiniz…

Koronavirüs tehdidi tüm dünyada sürüyor. İspanya'ya ülkedeki kısıtlamaları mayıs onu gevşeteceğini açıklarken, ABD göçmen kabulünü 60 gün askıya aldığını açıkladı.

Türkiye'de ve dünyada yaşanan gelişmeleri canlı blog sayfamızdan takip edebilirsiniz…

İspanya Başbakanı: “Kısıtlamaları Mayıs ortasından sonra aşama aşama gevşeteceğiz”

Sponsorlu İçerik

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, hükümetinin sokağa çıkma kısıtlamalarını Mayıs ortasından itibaren aşamalı olarak gevşeteceğini belirtti.

Sponsorlu İçerik

Sanhcez kısıtlamlamaların 9 Mayıs'a dek sürmesini isteyeceği parlamento oturumunda yaptığı açıklamada, güvenliği garanti altına almak için kısıtlamaların yavaşça ve aşama aşama gevşetileceğini söyledi

Trump ABD'ye göçmen kabulününün 60 gün süreyle askıya alınacağını duyurdu

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle işini kaybeden Amerikalıların istihdamına öncelik vereceklerini, bu nedenle de ülkeye çalışmaya amacıyla gelen göçmenlerin kabulünü 60 gün süreyle askıya alacaklarını duyurdu.

Pakistan'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 200'ü geçti

Pakistan'da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 17 kişi artarak 209 oldu.

Uzmanlardan dezenfektan uyarısı

Koronavirüs salgınıyla birlikte gündelik yaşamın parçası haline gelen dezenfektanlar fazla ya da yanlış kullanıldığında yarardan fazla zarar verebiliyor. Japon uzmanlar, dezenfektan kullanımlarına bağlı olarak meydana gelen kazaların sayılarında son zamanlarda artış olduğunu bildirdi. Virüsleri etkisiz hale getirmek için kullanılan dezenfektanların yüksek oranda alkol içermelerinden dolayı yanma ve zehirlenmelere yol açabileceğini belirten uzmanlar, özellikle su olduğu düşünülerek içilmesi sonucunda zehirlenmelere neden olabileceği uyarısında bulundular.

Türkiye'nin gönderdiği koruyucu ekipmanlar İngiltere'ye ulaştı

İngiltere'nin koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Türkiye'den satın aldığı ve sevkiyat günü konusunda belirsizlik yaşanan kişisel koruyucu ekipmanları taşıyan İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF) ait uçak İngiltere'ye indi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..