Genel

Koronavirüs Canlı Blog | Güney Afrika’da İlk Ölüm Vakaları Görüldü

Vaka sayısının 85 bini aştığı ABD, koronavirüs salgınının yeni merkez üssü oldu. Güney Afrika'da da virüsten ilk ölüm vakaları görüldü.Ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri canlı anlatım sayfamızdan takip edebilirsiniz…

Vaka sayısının 85 bini aştığı ABD, koronavirüs salgınının yeni merkez üssü oldu. Güney Afrika'da da virüsten ilk ölüm vakaları görüldü.

Ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri canlı anlatım sayfamızdan takip edebilirsiniz…

İstanbul Valisi Yerlikaya: “65 yaş ve üstü 50 bin vatandaşımıza 6 hafta gıda yardımı yapacağız”

Sponsorlu İçerik

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya koronavirüs önlemleriyle ilgili yaptığı açıklamada, Pazartesi'den itibaren 65 yaş ve üstü 50 bin kişiye gıda yardımı yapacaklarını söyledi.

Sponsorlu İçerik

65 yaş üstü vatandaşlar çin 'Vefa sosyal destek grupları' kurduklarını belirten Yerlikaya şöyle devam etti:

“İstanbul Vefa Hizmetleri kapsamında 65 yaş ve üstü, maddi durumu iyi olmayan yaklaşık 50 bin vatandaşımıza 6 hafta boyunca gıda kolisi ulaştıracağız. 300 bin gıda kolisi hazırladık, Pazartesi gününden itibaren ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Koliler 'Getir' adlı mobil uygulama tarafından vatandaşlarımıza evlerinde teslim edilecek.”

Güney Afrika'da ilk ölüm vakaları görüldü

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi Afrika'da da ölümlere yol açıyor. Yeni tür koronavirüsünün neden olduğu Covid-19 hastalığı sebebiyle Güney Afrika Cumhuriyeti'nde iki kişi hayatını kaybetti. Güney Afrika Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, virüs bulaşan insan sayısının Cuma günü itibarıyla bini geçtiği belirtildi. Perşembe günü ise 927 kişinin enfekte olduğu duyurulmuştu.

Cumhurbaşkanlığı koronavirüsle ilgili son verilerin yer aldığı bilgilendirme sitesi açtı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, koronavirüsle ilgili son verilerin yer aldığı bilgilendirme sitesi açtı.

Sitede Türkiye ve dünyadaki son veriler güncellenerek açıklanıyor. Sitede tanı, iyileşenler ve ölüm oranı yer alıyor.

ABD Başkanı Trump, Çin Devlet Başkanı Şi Jinping'le telefonda görüştü: “Birlikte, yakından çalışıyoruz”

Koronavirüs vaka sayısının Çin'i geçtiği ABD'nin Başkanı Donald Trump, Çin Devlet başkanı Şi Jinping'le telefonda görüştüklerini ve birlikte, sıkı bir çalışma içinde olduklarını açıkladı.

Trump, Twitter'dan yaptığı açıklamada “Çin Devlet Başkanı Şi ile çok iyi bir görüşmeyi tamamladım. Dünyamızın büyük bölümünü tahrip eden KoronaVirüs'ü detaylı şekilde konuştuk. Çin birçok şey yaşadı ve virüse dair güçlü bir anlayış kazandı. Birlikte, yakın bir çalışma içindeyiz. Saygı duyuyorum!” yazdı.

THY, New York seferlerini durdurdu

ABD'nin New York kentinde koronavirüs vakalarının artmasının ardından Türk Hava Yolları (THY) kente uçuşları 17 Nisan tarihine kadar iptal ettiğini duyurdu. THY, ABD'nin Chicago ve Washington şehirlerine düzenlediği seferlerine ise devam edecek.

Dün neler yaşanmıştı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..