Genel

Koronavirüs Canlı Blog | Dünyadaki Ölü Sayısı 8 Bine Yaklaştı, İran’da 103 Yaşında Kadın Virüsü Yendi

Çin'de başlayan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınında 18 Mart itibarıyla kadar 7 bin 900'ün üzerinde kişi hayatını kaybetti. Ülkemizde ve dünyada gün içinde neler oluyor? Canlı blogla birlikte bakalım.

Çin'de başlayan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınında 18 Mart itibarıyla kadar 7 bin 900'ün üzerinde kişi hayatını kaybetti. 

Ülkemizde ve dünyada gün içinde neler oluyor? Canlı blogla birlikte bakalım.

İran'da 103 yaşındaki kadın koronavirüsü yendi

Sponsorlu İçerik

İran'ın Simnan kentinde 103 yaşındaki bir kadın, koronavirüsü yenen en yaşlı ikinci insan olarak kayıtlara geçti.

Sponsorlu İçerik

YÖK Başkanı Saraç: “23 Mart'ta üniversitelerde uzaktan eğitim başlayacak”

YÖK Başkanı Saraç, “23 Mart'ta uzaktan eğitim kapasitesine sahip üniversitelerimizde dijital imkanlarla uzaktan öğretim süreci başlayacak.” dedi.

“Bu kapasiteye sahip olmayan üniversiteler için de 23 Mart'ta açık ders malzemeleri havuzu açılacaktır” diyen Saraç vizelerin online yapılmasına ilişkin, “Bu hususu üniversitelerin kendi karar süreçlerinde, kendi şartları içerisinde sürdürmelerinin doğru olduğunu düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Belçika’da sokağa çıkma yasağı

Belçika’da koronavirüs salgını sebebiyle sokağa çıkma sınırlaması yürürlüğe girdi. Ülke genelinde sınırlama bugün saat 12.00’den itibaren başlayacak.

Belçika Başbakanı Sophie Wilmes, tarafından yapılan açıklamada, “Sokağa çıkacak kişilerin acil ihtiyaç için çıkılabileceğini, ciddi önlemler alındığını ve kurallara uymayanların cezalandırılacağını” açıkladı.

Kırgızistan'da ilk koronavirüs vakası tespit edildi

Kırgızistan Sağlık Bakanı Kosmosbek Çolponbayev, ülkede ilk kez yeni tip koronavirüs vakası tespit edildiğini duyurdu.

Kırgızistan Sağlık Bakanı Kosmosbek Çolponbayev, başbakanlık binasında düzenlediği basın toplantısında, Umre'den 12 Mart'ta dönen ve evlerinde karantinada tutulan 3 kişinin koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıktığını açıkladı.

Etil alkol ve kolonya ihracatına şartlı izin

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle en çok tüketilen ürünlerin başında olan kolonya ve hammaddesi etil alkol, ihracatı kayda bağlı mallar listesine girdi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, söz konusu ürünlere ilişkin gümrük beyannameleri, ilgili İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nce, Ticaret Bakanlığı'nın (İhracat Genel Müdürlüğü) ön onayının alınmasını müteakip kayda alınacak.

Fuat Oktay: “Türkiye’ye dönmek isteyen 2807 vatandaşımızın tahliye işlemleri tamamlandı”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Twitter hesabından yaptığı açıklamada daha önce uçuşların durdurulacağı açıklanan ve geri dönmek isteyen Türk vatandaşları için ek uçuşlar konan 9 ülkeden tahliyelerin tamamlandığını ve gelenlerin öğrenci yurtlarına yerleştirildiğini duyurdu

Dün neler yaşanmıştı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..