Genel

Koronavirüs Canlı Blog | Çin’de İlk Kez Son 24 Saat İçerisinde Yeni Vakaya Rastlanmadı

Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan sınırları araç ve yaya geçişlerine kapandı. Çin'de de salgının çıktığı günden bu yana ilk kez yeni vakaya rastlanmadı.Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında yaşanan gelişmeleri canlı blog sayfamızdan takip edebilirsiniz…

Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan sınırları araç ve yaya geçişlerine kapandı. Çin'de de salgının çıktığı günden bu yana ilk kez yeni vakaya rastlanmadı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında yaşanan gelişmeleri canlı blog sayfamızdan takip edebilirsiniz…

ÖSYM koronavirüs salgını nedeniyle 9 sınavı erteledi

Sponsorlu İçerik

ÖSYM, koronavirüs salgını önlemleri kapsamında 2020 sınav tarihinde değişiklik yaparak 9 sınavı erteledi. Yeni sınav tarihleri ÖSYM'nin internet sayfasında ve sosyal medya hesaplarında yayımlandı.

Sponsorlu İçerik

Avustralya ve Yeni Zelanda sınırları kapatıyor

Avustralya ve Yeni Zelanda koronavirüsle mücadele için sınırlarını kapatma kararı aldı. Avustralya Başbakanı Scott Morrison ile Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern iki ülkeye seyahat yasağının bu akşamdan itibaren yürürlüğe gireceğini duyurdu. Avustralya Başbakanı Morrison hastalığa yakalananların yüzde 80’inin virüsü yurtdışında kaptığının tespit edildiğini, bu nedenle böyle bir önleme başvurulduğunu belirtti. Söz konusu uygulama iki ülkede sürekli ikamet edenlerle onların aile fertlerini kapsamıyor.

Çin'de yeni vaka sayısı sıfırlandı

Çin’de koronavirüsün ortaya çıkması ve resmi istatistikler tutulmaya başlanmasından bu yana ilk kez yeni koronavirüs vakasına rastlanmadı. Pekin’deki Sağlık Komisyonu’ndan yapılan açıklamada, bir önceki günden beri hiçbir vatandaşa hastalığın bulaşmadığı belirtildi. Ancak salgına yurtdışında yakalanan 34 Çin vatandaşının bulunduğu açıklandı. Çin’de koronavirüse yakalananların sayısı 80 bin 928. Ülkede Perşembe günü sekiz kişinin daha yaşamını yitirmesiyle salgından ölenlerin sayısı 3 bin 245’e yükseldi.

Yunanistan ve Bulgaristan sınırındaki kapılardan geçişler durduruldu

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs salgınıyla ilgili yayımladığı genelgenin ardından, Edirne ve Kırklareli'den Yunanistan ve Bulgaristan'a açılan kara ve demiryolu sınır kapıları gece yarısından itibaren araç ve yaya geçişlerine kapatıldı.

Kapıkule, Hamzabeyli ve İpsala Sınır Kapısı'ndan sadece yük taşıyan TIR'ların geçişlerine izin veriliyor.

Dün neler yaşanmıştı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..