Genel

Koronavirüs Canlı Blog | Almanya’da Vaka Sayısı 57 Bini Geçti

Salgın ülkemizde ve tüm dünyada etkisi sürdürüyor. Arjantin'de sokağa çıkma yasağı uzatılırken, Japonya'da da bazı Güneydoğu Asya ve Afrika ülkelerinden seyahat yasağı gündeme alındı.Koronavirüs salgını ile ilgili bugün Türkiye ve dünyadan öne çıkan gelişmeleri aktarıyoruz…

Salgın ülkemizde ve tüm dünyada etkisi sürdürüyor. Arjantin'de sokağa çıkma yasağı uzatılırken, Japonya'da da bazı Güneydoğu Asya ve Afrika ülkelerinden seyahat yasağı gündeme alındı.

Koronavirüs salgını ile ilgili bugün Türkiye ve dünyadan öne çıkan gelişmeleri aktarıyoruz…

Almanya’da vaka sayısı 57 bini geçti

Sponsorlu İçerik

Robert Koch Enstitüsü, Almanya’da koronavirüs vakalarının sayısının 4 bin 751 artışla 57 bin 298’e yükseldiğini açıkladı. Enstitü verilerine göre, COVID-19 hastalığı nedeniyle 66 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle virüs nedeniyle ölenlerin sayısı ise 455’e çıktı.

Sponsorlu İçerik

Arjantin sokağa çıkma yasağını uzattı

Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez ülke çapında sokağa çıkma yasağını Nisan ayı ortasına kadar uzattığını açıkladı. Fernandez, ilk etapta Mart ayı sonuna kadar uygulanması planlanan yasağın Paskalya haftasının bitimine kadar yürürlükte kalacağını söyledi.

Japonya seyahat yasağını genişletiyor

Japonya seyahat yasağı getirdiği ülkelerin listesini genişletiyor. Asahi gazetesinin hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberine göre Japon hükümeti; ABD, Çin, Güney Kore ve birçok Avrupa ülkesinden gelenlerin ülkeye girişini yasakladı. Japonya bazı Güneydoğu Asya ve Afrika ülkelerinden seyahat yasağını da gündemine aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..