Genel

Kılıçdaroğlu’ndan İktidara Çağrı: ‘Genel Karantina İlan Edilsin, Faturalar Faizsiz Ertelensin’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs salgınına karşı yurttaşlara yönelik yapılan “evde kal Türkiye” kampanyalarının sonuç vermediğini belirterek, iktidara, sokağa çıkma yasağı, genel karantina uygulamasıyla “evde tut” sürecini başlatmasını istedi.Ana muhalefet lideri doğalgaz, elektrik faturalarının faizsiz olalak ertelenmesi, işveren örgütlerinin de işçi çıkarmamaları için fedakarlık göstermeleri gerektiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs salgınına karşı yurttaşlara yönelik yapılan “evde kal Türkiye” kampanyalarının sonuç vermediğini belirterek, iktidara, sokağa çıkma yasağı, genel karantina uygulamasıyla “evde tut” sürecini başlatmasını istedi.

Ana muhalefet lideri doğalgaz, elektrik faturalarının faizsiz olalak ertelenmesi, işveren örgütlerinin de işçi çıkarmamaları için fedakarlık göstermeleri gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, 9 maddeden oluşan önerilerini Twitter hesabından paylaştı

Sponsorlu İçerik

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, iktidar kanadından gelen “Herkes kendi OHAL'ini ilan etsin” açıklamalarına dikkat çekerek, OHAL'e başvurulmaması gerektiğini, salgını kontrol altına almak için İl İdare Yasası ve Umumi Hıfzısıhha Yasası hükümlerinin uygulanmasının yeterli olacağını ifade etti.

“Geniş, yaygın ve etkin sokağa çıkma yasağı uygulanlanmalı”

Sponsorlu İçerik

Erdoğan'ın dün açkıladığı 7 maddelik önlemlerin tek başına yeterli olmayacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, geniş, yaygın ve etkin sokağa çıkma yasağı uygulanması istedi.

Erdoğan'ın açıkladığı tedbirlerin detayları

Erdoğan'ın “Fedakarlık yapmamız gereken döneme girdik” sözlerini de anımsatan Kılıçdaroğlu, döviz kuruna endeksli hazine garantili köprü, tünel, yol hastane ve havalimanı işletmecilerine yönelik ödemelelerin TL'ye çevrilerek 1 yıl süreyle ertelenmesini istedi.

“Faturalar faizsiz ertelensin”

Kılıçdaroğlu, doğalgaz, elektrik faturalarının faizsiz olalak ertelenmesi, işveren örgütlerinin de, çalışanların iş akdine son vermemesi için üzerine düşen fedakarlığı yapması gerektiğini, işçi çıkarma yasağına ilişkin yasal düzenlemelere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..