Genel

İdlib Saldırısından Önce Türkiye’de Yaşanan ve Tartışılan Bazı Önemli Gündem Konularını Hatırlayalım!

İdlib saldırısından önce bakalım neler konuşuyorduk? Kaynak:https://www.gazeteduvar.com.tr/yazarlar/…

İdlib saldırısından önce bakalım neler konuşuyorduk?

Kaynak: https://www.gazeteduvar.com.tr/yazarlar/…

27 Şubat günü İdlib'de Türk askerlerine yönelik hava saldırısı düzenlenmiş, 36 asker şehit olmuştu. Bu saldırının ve şehit haberlerinin ardından da Türkiye, mültecilere sınır kapılarını açmıştı.

1 hafta boyunca hepimiz bu gündemleri, siyasilerin açıklamalarını ve TV kanallarındaki söylemleri takip ettik, takip etmeye de devam edeceğiz. Peki bu gündemden önce biz neleri konuşuyorduk? Neler vardı hayatımızda da kısa süreliğine pas geçtik?

1. Mesela, Beraat Albayrak'ın Kanal İstanbul güzergahından arazi aldığına dair iddialar vardı. Bu iddiaların ardından yapılan haberlere de erişim engeli getirilmişti.

Sponsorlu İçerik

2. İşsizlik de gündem konumuzdu. TÜİK’in verilerine göre 15-34 yaş arası işsiz gençlerin sayısı 2 milyon 562 bine dayanmıştı. Üniversite mezunu işsizlerin sayısı 856 bini bulmuş, 980 bin üniversite mezunu da iş aramaktan vazgeçtiği için işsiz sayılmıyordu.

Sponsorlu İçerik

3. AKP'li Burhan Kuzu’nun da Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olduğu dönemde İranlı uyuşturucu baronu Zindaşti’nin tahliyesi için birçok kez hâkimleri aradığını konuşmuştuk.

4. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Melih Gökçek hakkında FETÖ’ye yardım ve terörizmi finanse etmekten suç duyurusunda bulunmuştu.

5. Her ne kadar Türkiye'nin ekonomisi şahlanıyor açıklamaları yapılsa da 2013’te 12.5 bin dolar olan gelir, bugün 9.1 bin dolar. Böylece Türkiye; Lübnan, Kazakistan ve Bulgaristan’ın bile gerisinde. Yani bunları da gündemimize almış, tartışmıştık.

6. Türkiye'nin artık depremle yüzleşmek zorunda olduğunu, bunun için birçok depreme hazırlanılması ve buna bütçe ayırılması gerektiği de konuşulmuştu.

7. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), aldığı kararla toplu taşıma ücretlerine yüzde 35 oranında zam yapmış, vatandaş da tepki göstermişti.

8. Ve intiharlar… İş bulamadığı için, geçim sıkıntısı yaşadığı için birçok insan da yaşamına son vermişti…

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..