Genel

Fransa’da Koronavirüse Yakalandı, Türkiye’de Gizledi: Hayatını Kaybeden E.Y.’nin 70 Yakını Karantinada

Fransa'dan, koronavirüse yakalandıktan sonra Türkiye'ye gelen 62 yaşındaki E.Y. hayatını kaybetti.Çevresindekilere ve doktorlara yurt dışından geldiğini gizleyen ve Trabzon'da bir cenazeye katılan E.Y.'nin 70 yakını karantina altına alındı, 2 yakını ise koronavirüs tedavisi görüyor. 

Fransa'dan, koronavirüse yakalandıktan sonra Türkiye'ye gelen 62 yaşındaki E.Y. hayatını kaybetti.

Çevresindekilere ve doktorlara yurt dışından geldiğini gizleyen ve Trabzon'da bir cenazeye katılan E.Y.'nin 70 yakını karantina altına alındı, 2 yakını ise koronavirüs tedavisi görüyor. 

62 yaşındaki vatandaş hayatını kaybetti

Sponsorlu İçerik

Yeni Şafak'tan Fatih Özer'in haberine göre, Fransa'da koronavirüse yakalanan ve Türkiye'ye geldikten sonra, yurt dışından geldiğini çevresinden saklayan 62 yaşındaki E.Y. hayatını kaybetti.

Sponsorlu İçerik

İhmalin bedelini hayatıyla ödeyen vatandaş, çevresindeki birçok kişinin de virüs riski taşımasına neden olurken, 14 gün kuralının ne kadar önemli olduğu bir kere daha ortaya çıktı.

Fransa'dan bir cenaze töreni için Türkiye'ye gelmişti

Ailesiyle Fransa'da yaşayan E.Y., bir yakınının Trabzon'daki cenaze töreni için Türkiye'ye geldi.

9 Mart'ta İstanbul'a geldikten sonra, Trabzon'un Of ilçesine geçen E.Y., kendini karantinaya almadığı gibi maske ya da eldiven gibi standart önlemleri dahi önemsemedi. Cenaze evinde taziyeye ve mevlide katılan, birçok insanla temas kuran E.Y., yurt dışından geldiğini yakınlarından gizledi.

Türkiye'ye geldikten 2 gün sonra yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurdu

E.Y., 11 Mart'ta yüksek ateş şikayetiyle Of Devlet Hastanesi Dahiliye Polikliniği'ne başvurdu ancak doktorlara yurtdışından geldiğini söylemedi. Doktorlar, buna rağmen kendisine koronavirüs testi yaptı, test negatif çıktı.

12 Mart'ta, ateşi düşmeyince tekrar hastaneye götürülen E.Y. için ikinci koronavirüs testi yapıldı ancak bu da negatif çıktı.

16 Mart'ta tekrar yüksek ateş şikayetiyle Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan E.Y.'ye yapılan üçüncü koronavirüs testi ise pozitif çıktı. İlk iki testin, virüsün kuluçka döneminde olmasından ötürü negatif çıktığı değerlendirildi.

Burada karantinaya alınarak tedavisine başlanan E.Y., 20 Mart'ta hayatını kaybetti.

İki akrabasında koronavirüs çıktı, aralarında doktorların da bulunduğu 70'ten fazla kişi karantinada

E.Y.'nin koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından tüm çevresi mercek altına alındı.

Yapılan testlerin ardından, Araklı'da yaşayan 2 akrabasında koronavirüs testi pozitif çıktı. Aralarında, gittiği polikliniklerde kendisiyle ilgilenen sağlık personellerinin de bulunduğu 70'ten fazla kişi karantinaya alındı.

Karantinada 1 haftaları dolan ve sık sık testte geçirilen vatandaşların endişeli bekleyişleri sürüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..