Genel

Atatürk’ü Övmenin Hain Bir Plan Olduğunu İma Eden ve İktidarı Suçlayan Yavuz Bahadıroğlu’na Tepkiler Devam Ediyor

'Ya İstiklal Ya Ölüm' dizisinin Atatürk'ü överek bir tehlike yarattığını ima eden Yavuz Bahadıroğlu'na tüm Türkiye'den tepkiler yükseliyor. Tweet'i kaldırsa da, bu olay daha çok büyüyecek gibi…

'Ya İstiklal Ya Ölüm' dizisinin Atatürk'ü överek bir tehlike yarattığını ima eden Yavuz Bahadıroğlu'na tüm Türkiye'den tepkiler yükseliyor. Tweet'i kaldırsa da, bu olay daha çok büyüyecek gibi…

Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Kuvay-ı Milliye ruhunu izleyeceğimiz dizi 'Ya İstiklal Ya Ölüm', iki hafta önce başladı

İstanbul'un işgalinin 100. yıl dönümü olan 16 Mart'ta başladı ve TBMM'nin kuruluşu olan 23 Nisan'da da final yapacak.

Sponsorlu İçerik

İlker Kızmaz, Birkan Sokullu, Serkan Keskin, Dolunay Soysert, Osman Sonant, Alina Boz, Hilmicem İntepe, Rıza Kocaoğlu, Umut Karadağ, Ushan Çakır, Altan Erkekli, Mehmet Özgür

Sponsorlu İçerik

TRT'de yayınlanan dizide İtilaf Devletlerinin İstanbul’u işgal edip Meclis-i Mebûsan’ı dağıtmasından başlayarak, tam bağımsız meclisin kurulduğu güne kadar bize tarihimizi bir kez daha hatırlatacak.

İlker Kızmaz'ın Atatürk'ü canlandırdığı dizide, döneme bakışın nasıl olacağı epey merak ediliyordu.

Yine TRT'de yayınlanan bir başka dizi Payitaht Abdülhamit'in Atatürk ile ilgili mesajları tepki çekmişti. Tam olarak bu sebepten ötürü, 'Ya İstiklal Ya Ölüm'ün dönemi nasıl anlatacağı merak konusuydu.

Dizide Osmanlı'yı bitirmek isteyen güçlerin, Jön Türkler'in içine sızarak orduyu ele geçireceği ve İtilaf Devletleri lehine sonuç alacaklarına dair bir diyalog geçmişti.

Thedor Herzl: Osmanlı çetin ceviz. Lakin kırabilirsek dünyada çok şey değişecek. İçinde dünyanın anahtarı var.

Emanuel Karaso: Osmanlı’yı kendi evlatları bizim için yıkacak Herzl, merak etme.

Thedor Herzl: Bu kadar eminsin?

Emanuel Karaso: Onlar peygamberlerinin izini takipten vazgeçsin, kitaplarını kapatsın, tarihlerinden utansın, batının kuyruğuna takılsın, imamlarının ipleri papazların ve hahamların ellerine geçsin de ben onlara neler yaptırıyorum.

Thedor Herzl: Artık seninle yol alabilirim dostum.

“Onlar, peygamlerinin izini takip etmekten vazgçesin, kitaplarını kapatsın, tarihlerinden utansın, batının kuyruğuna takılsın. İmamlarının ipleri papazların ve hahamların eline geçsin de, gör bak ben onlara neler yaptırıyorum.” sözleri çok tepki çekmişti.

Atatürk'ün hain bir planın parçası olduğunu iddia eden Payitaht Abdülhamid'e zıt olarak, Ya İstiklal Ya Ölüm'de milli mücadelemiz ve Atatürk'ün zaferi anlatılıyor.

Bunun üzerine de Yeni Akit köşe yazarı Yavuz Bahadıroğlu, dizi ile ilgili daha sonra sildiği skandal bir tweet attı.

Ülkü Ocakları bir anda ayaklandı ve Yavuz Bahadıroğlu'nu topa tuttu.

Toplumun birçok kesiminde hassasiyet yaratan bu sözleri çok tepki alınca, tweet'i ışık hızıyla sildi.

Ama tepkiler gelmeye devam ediyor.

O kadar haklı ki…

Atatürk gibi bir lideri lekelemek de, adına yapılan güzel şeyleri hain bir planın parçası gibi göstermek de o kadar kolay değil.

Zaten kendisi de tarihçi değil, yazar.

Ah keşke…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..