Genel

Ankara’da Fatura Dağıtımı Durdurulacak, Nisanda İşyerlerine Faturalandırma Yapılmayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplum sağlığına olumsuz etkileri olabileceğini belirterek, sayaç okuma ve fatura dağıtım işlemlerinin geçici olarak durdurulduğunu açıkladı. Önlem kapsamında konut aboneleri Nisan'da, Şubat ayı faturalarının yüzde 80'i oranında geçici fatura alacak. Öğrenci evleri ve iş yeri aboneleri ise geçici olarak faturalandırılmayacak. Başkan Mansur Yavaş, kararı “Hayatınızı kolaylaştırmak ve bu zor günleri atlatmanız için imkanlarımız ölçüsünde her gün yeni çözümler üretmeye çalışıyoruz.” ifadesi ile paylaştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplum sağlığına olumsuz etkileri olabileceğini belirterek, sayaç okuma ve fatura dağıtım işlemlerinin geçici olarak durdurulduğunu açıkladı. Önlem kapsamında konut aboneleri Nisan'da, Şubat ayı faturalarının yüzde 80'i oranında geçici fatura alacak. Öğrenci evleri ve iş yeri aboneleri ise geçici olarak faturalandırılmayacak. 

Başkan Mansur Yavaş, kararı “Hayatınızı kolaylaştırmak ve bu zor günleri atlatmanız için imkanlarımız ölçüsünde her gün yeni çözümler üretmeye çalışıyoruz.” ifadesi ile paylaştı.

Sponsorlu İçerik

Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınından ekonomik açıdan olumsuz etkilenen Ankaralılar için, geçtiğimiz gün düzenli gıda ve nakdi yardım uygulamasını başlatacağını duyurmuştu.

Bugün yapılan açıklamada, Nisan ayı faturalarında da bir kolaylık sağlanacağı belirtildi.

Sponsorlu İçerik

İş yerleri ve öğrenci evleri için geçici olarak faturalandırma olmayacak, konut abonelerinde Şubat faturasının yüzde 80'i faturalandırılacak

Belediyenin açıklaması şu şekilde:

Ankara büyükşehir Belediyesi tarafından toplum sağlığına olumsuz etkileri olabileceği değerlendirildiğinden, sayaç okuma ve fatura dağıtım işlemleri geçici olarak durdurulmuştur. Buna göre, 

1- Tüm konut aboneleri için Nisan ayında, ŞUBAT AYI FATURALARININ YÜZDE 80'İ ORANINDA geçici faturalandırma yapılacaktır.

2- Nisan ayında öğrenci evleri için GEÇİCİ OLARAK FATURALANDIRMA YAPILMAYACAKTIR.

3- İş yeri / ticarethane aboneliklerinde Nisan ayında GEÇİCİ OLARAK FATURALANDIRMA YAPILMAYACAKTIR.

'Bu zor günleri atlatmanız için imkanlarımız ölçüsünde her gün yeni çözümler üretmeye çalışıyoruz'

Yavaş, belediye olarak alınan kararı bu cümlelerle paylaştı:

Yavaş, salgın nedeniyle işini ve gelirini kaybedenlere gıda ve nakit yardımı konusunda Pazartesi günü bir açıklama yapacağını aktarmıştı.

Belediyenin geçici faturalandırma kararı, sosyal medyanın da gündemindeydi…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..