Ekonomi

Garanti BBVA TBB’nin kredi protokolüne katılıyor

Garanti BBVA, Türkiye Bankalar Birliğinin (TBB) duyurduğu, Koronavirüs salgınının işletmeler üzerindeki olumsuz ekonomik etkilerini azaltmaya yönelik Hazine destekli, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletli kredi protokolüne katılacağını açıkladı.

Garanti BBVA protokol kapsamında, 30 Mart tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, KOBİ, kurumsal ve ticari müşterileri için Çek Ödeme Destek Kredisi ve Ekonomik İstikrar Kalkanı Kredi Desteği paketlerini devreye alacak.

Garanti BBVA, geçtiğimiz hafta Koronavirüs salgının Türkiye ekonomisi üzerindeki etkilerine karşı Ekonomi Destek Paketi adı altında bir dizi tedbiri de uygulamaya koymuştu. Bunlara ek olarak, yeni devreye alınan Çek Ödeme Destek Kredisi ile işletmelerin ticari itibarlarının korunmasına katkı sağlanması amaçlanırken, Ekonomik İstikrar Kalkanı Kredi Desteği paketiyle de başta KOBİ’ler olmak üzere, kurumsal ve ticari müşterilerin sabit işletme giderlerinin karşılanmasına destek olunacak.

İşletmeler, Hazine destekli KGF kefaleti ile, 3 ay anapara ve faiz ödemesiz, toplam 12 ay vadeli ve yıllık yüzde 9.5 faiz oranıyla krediden faydalanabilecek.

Sponsorlu İçerik

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..