Eğitim

Öğretmenini görünce gözyaşlarını tutamadı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde ilkokul öğrencisi Gülfem Ercan (9), çok özlediği öğretmeniyle görüntülü görüşmesi sırasında gözyaşına boğuldu.

Koç İlkokulu 3’üncü sınıf öğretmeni Azize Yıldızgörer, öğrencileriyle sosyal medya üzerinden görüntülü iletişime geçerek, ders durumlarını kontrol edip, onları ders çalışmaya yönlendiriyor. Yıldızgörer, bu kapsamda öğrencisi Gülfem Ercan ile görüntülü görüşme yaptı. Okullarda koronavirüs salgını dolayısıyla eğitime ara verilmesi dolayısıyla uzun süredir öğretmenin göremeyen Gülfem, görüşme sırasında duygulanıp, gözyaşını tutamadı. “Sizi böyle gördükçe üzülüyorum” diyen Gülfem’i öğretmeni teselli etmeye çalıştı.

Gülfem Ercan, “Öğretmenimi, okulumu ve arkadaşlarımı çok özledim. Öğretmenimle telefonda görüşüyorum. Onu görünce ağlıyorum çünkü onu çok özlüyorum” dedi.

Öğretmen Yıldızgörer ise görüntülü görüşme yaparak öğrencilerinin dersleri hakkında bilgi aldığını belirterek, şöyle konuştu:
“Ağlayınca o an kendimi çok kötü hissettim. Durumu toparlamam gerekiyordu. Bunun geçici bir durum olduğunu, uzaktan eğitimin tatil olmadığını dile getirdim. İnşallah sınıfımızda yeniden bir araya geleceğimizi söyledim.”

Sponsorlu İçerik

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..