Dünya

Korkutan koronavirüs açıklaması: İkinci dalga kış aylarına denk gelecek ve daha kötü olacak

Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Direktörü Robert Redfield, ikinci dalga Kovid-19 salgınının kış aylarında “grip mevsimine” denk geleceği için “çok daha kötü geçebileceği” uyarısında bulundu.

Washington Post gazetesinden Lena H. Sun’a konuşan CDC Direktörü Robert Redfield, “Virüsün gelecek kış milletimize saldırısının, şimdi geçtiğimiz döneme kıyasla çok daha zorlu olacağı ihtimali var. Bunu diğerlerine de söyledim, kafalarını arkalarına yaslayıp ne demek istediğimi anlamıyorlar” dedi.

 

 

“ABD SAĞLIK SİSTEMİNDE BÜYÜK BİR BASKI OLUŞTURACAK”

Redfield, “Grip salgınıyla koronavirüs salgınını aynı anda yaşayacağız” uyarısında bulundu ve artacak vakalarla ABD’de sağlık sistemi üzerinde büyük baskı oluşacağını ifade etti.

Sponsorlu İçerik
 

 

Sponsorlu İçerik

BÜYÜK SALGIN TEHLİKESİ

Redfield, sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılması durumunda da yetkililerin sosyal mesafe uygulamasının önemini yeterince anlatmaları gerektiğini söyledi. Enfeksiyon kapanların belirlenmesi için testlerin artırılması ve temas takip yöntemine de dikkat çeken Redfield, böylece yeni vakaların büyük salgınlara yol açmasının da engelleneceğini belirtti.

Redfield, gelecek yaz aylarında ABD sağlık çalışanlarının Amerikalıları “grip aşısı olmaya ikna etmeleri” gerektiğini ifade edip böylelikle grip nedeniyle hastaneye gideceklerin sayısının da azaltılabileceğini söyledi. Redfield, grip aşısı olarak “Koronavirüs kapabilecek anneniz veya büyük anneniz için hastanede bir yatak ayırmış olabilirsiniz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..