Dünya

Japonya askerinde korona paniği

Japonya’nın denizlerde seyir güvenliğini sağlamak üzere Orta Doğu’ya gönderdiği Öz Savunma Kuvvetleri (SDF) personelinden 1 kişiye koronavirüsün bulaştığı açıklandı.

Koronavirüsü, bu kez Japonya’nın askeri gücü olan Öz Savunma Kuvvetleri (SDF) personeline bulaştı. Denizlerde seyir güvenliğini sağlamak üzere Japonya tarafından Orta Doğu’ya gönderilen askeri misyonda görevli bir kişinin virüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

20’li yaşlarında olduğu öğrenilen erkek personelin virüs taşıdığı geçtiğimiz cumartesi günü doğrulandı. Temizlik görevlisine virüs bulaştığı ortaya çıkan bir tesiste kalan 7 kişiden biri olduğu kaydedilen SDF personelinin, yerel bir hastanede tedavi altına alındığı bildirildi. Aynı tesiste kalan diğer 6 kişi ise tedbir amaçlı karantinaya alındı.

KORSANLIKLA MÜCADELE GÖREVİ

Orta Doğu sularında seyir güvenliği konusu, İran ve ABD arasında artan gerginliğin gölgesinde geçtiğimiz Mayıs ve Haziran aylarında Körfez sularındaki tankerlere yönelik saldırı haberleri ile gündeme gelmiş, gelişmeler üzerine Japonya bölgeye SDF güçlerini göndermişti.

Sponsorlu İçerik

Somali’de korsanlıkla mücadele faaliyetlerine katılan bir savaş gemisi ve devriye uçağı olan Japonya’nın, ABD liderliğindeki uluslararası koalisyonun Bahreyn’deki komuta merkezinde de personeli bulunuyor.

Sponsorlu İçerik
KAYNAK: İHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..