Dünya

‘Erdoğan, Avrupa’yı İslamlaştırmak istiyor’

Fransa’da yayınlanan Ouest-France gazetesi, Ulusal Cephe Partisi lideri Le Pen’in Fransa ve Avrupa’dan, Yunanistan’a mülteci akımı ile baş etmek için yardım etmesini talep ettiğini, ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Avrupa’yı ‘İslamlaştırmak’ istemekle suçladığını yazdı.

Cuma günü yayınlanan makalede, Ulusal Cephe Partisi lideri Marine Le Pen’in Fransa ve Avrupa’dan, Yunanistan’a mülteci akımı ile baş etmek için yardım etmesini talep ettiği belirtildi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Avrupa’yı ‘İslamlaştırmak’ istemekle suçladığı ileri sürüldü.

Gazetenin sözlerinden alıntı yaptığı Le Pen, “Fransa ve Avrupa Yunanistan’ın yardımına koşmalı ve göç politikasını tamamen değiştirmeli” diye konuştu.

Habere göre aşırı sağcıların lideri, belediye seçim kampanyası kapsamında Marsilya’da yaptığı konuşmada, Türkiye’nin sığınmacılara yönelik eylemlerine eleştiriler yöneltti. Le Pen ayrıca ‘Türkiye Cumhurbaşkanı’nın Avrupa’nın İslamileştirilmesi ile ilgili kararlı ve birçok kez tekrar edilen arzusunu’ da eleştirdi:

“Kendisi de bunu istekli bir şekilde itiraf ediyor: Allah bunu isterse Avrupa Müslüman olacak.”

Sponsorlu İçerik

Ulusal Cephe Partisi liderinin konuşmasında ifade ettiği üzere şu anda milyonlarca ‘hakiki Avrupalı’, ‘uygarlığımızın beşiği olup kıta boyutlarında göç saldırısına’ maruz kalan Yunanistan’ın duygularını paylaşıyor.

Sponsorlu İçerik

Gazete ayrıca Le Pen’in Avrupa Birliği’ni ‘göç destekçilerin neredeyse gizlenmeyen etkisi ile büyük bir aldatmaca hikayesine’ benzetti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..