Dünya

ABD’de Corona Virüsten ölenlerin sayısı 9 bin 647’ye yükseldi

ABD’de Corona Virüsten (Covid-19) ölenlerin sayısı 9 bin 647’ye; virüs tespit edilenlerin sayısı ise 337 bin 637’ye yükseldi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyada yayılmaya devam eden Corona Virüs nedeniyle ABD’de hayatını kaybedenlerin sayısı 24 saatte bin 146 kişi artarak; 9 bin 647’ye yükseldi. Virüs tespit edilenlerin sayısı ise son 24 saatte 25 bin 400 kişi artarak 337 bin 637’ye çıktı.

NEW YORK’TA BİR KAPLANDA VİRÜS TESPİT EDİLDİ

New York’un Bronx kasabasında bulunan Bronx Hayvanat Bahçesi’nde Nadia isimli Malezyalı bir kaplana Corona Virüs teşhisi konulduğu belirtildi. Ayrıca toplam 5 aslan ve kaplanda da hafif semptomların görüldüğü belirtiliyor. Virüsün Nadia’ya daha önce semptomları hiç göstermemiş olan bir çalışandan geçmiş olabileceği belirtiliyor. Hayvanat bahçesi 16 Mart’tan itibaren kapalı.

FAUCI: CORONA VİRÜS MEVSİMSEL OLABİLİR

Sponsorlu İçerik

ABD Ulusal Alerji ve Enfeksiyon hastalıkları Enstitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, Corona Virüsün ‘mevsimsel’ bir hastalık olabileceğini söyledi. Fauci ayrıca, virüsün muhtemelen bu yıl tamamen ortadan kalkmayacağını ve dünya tarafından kontrol altına almazsa, ‘mevsimsel bir nitelik kazanacağını’ söyledi. Fauci’nin Corona Virüs testi negatif çıktı.

Sponsorlu İçerik

TRUMP: İLACI KULLANIN

Trump, belirli sıtma türlerinin önlenmesi ve tedavisi için kullanılan bir ilaç olan hidroksiklorokinin kullanılması için öneride bulunarak, “Umarım kullanırlar, ben de kullanabilirim, doktorlarıma sormam lazım. Kaybedecek neyiniz var, alın ve deneyin. Seçim hastaların ve onların doktorlarının seçimi. İşe yararsa Tanrı’nın bir hediyesi olabilir” ifadelerini kullandı. Sıtma ilacının Corona Virüs tedavisinde işe yaradığına dair kanıtlanmış bir çalışma bulunmuyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..