Dizi & Sinema

Mucize Doktor, 2. sezonu için ortada büyük bir sorun var!

TelevizyonGazetesi.com / Analiz Özel – Mucize Doktor, Türk dizi tarihinin en önemli yapımlarından birisi oldu. İlk kez savant sendromlu (otizm) bir karakterin h

TelevizyonGazetesi.com / Analiz Özel – Mucize Doktor, Türk dizi tarihinin en önemli yapımlarından birisi oldu. İlk kez savant sendromlu (otizm) bir karakterin hikayesi bu kadar büyük ilgi gördü. Taner Ölmez, Türk dizi tarihinde Ali Vefa karakteri ile önemli bir yer edindi.

Mucize Doktor dizisinin 28 bölümü yayınlandı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle Mart ayının ortalarından bu yana dizide çekimler yapılmıyor. Hastanede çekilen bir dizi olması nedeniyle, bu ortamda yeniden sette çalışmaların başlaması o kadar kolay değil.

Çekimlerin yapıldığı hastanenin de şu aşamada böyle bir şeye izin vermeyeceği de ayrı bir detay… Oyuncular, setin toparlanmasının kolay olmadığını, çalışın ekibin sağlığı ve alınacak önlemler düşünüldüğünde şu ortamda çekimlerin başlamasını beklemediklerini söylediler.

Sponsorlu İçerik

Mucize Doktor dizisini 2. sezonda bekleyen tehlike ise hastane ortamından stüdyo ortamına taşınma ihtimalinin bulunması. Reha Özcan, “Bu saatten sonra çok zor tekrar ekibin toplanması, stüdyolar. Bundan sonra hastanede çalışmamız da zayıftır. Stüdyoya girmek zorundayız. Stüdyo o kadar kolay bir iş değil” diye konuştu.

Sponsorlu İçerik

Yani dizinin 2. sezonu için stüdyo ortamı tercih edilir ise bu sefer de aynı heyecanı verecek mi, bu konu tartışılacaktır.

Özge Özder’e göre de son yayınlanan 28. bölüm 1. sezon finali olacak. Oyuncu, “Biz bu sezonu es geçip, artık ikinci sezona normal yaz tatilinden sonra başlayacağız diye tahmin ediyorum” şeklinde konuştu.

Bu sürecin en olumlu yanı ise senaryo grubunun birçok bölümü çekimlerin başlamasına kadar bitireceği ve dizinin yeni bölümlerinin daha hızlı ve zaman sorunu olmadan çekileceği düşüncesi.

Hazırda birçok senaryo olacağının altını çizen Reha Özcan,”Temmuz sonu Ağustos başı gibi gireriz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Mucize Doktor dizisinin 2. sezonunun nasıl çekileceği konusu, koronavirüs pandemi süreci ile paralel gidecek gibi gözüküyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..