Dizi & Sinema

Dizi setleri koronavirüs krizinde, erken sezon finalleri gelebilir!

TelevizyonGazetesi.com /Detay – Diziler erkenden sezon finali yapabilir! Koronavirüs nedeniyle tek tek yapımcılar projelerin çekimlerini ertelemeye başladı. Bir

Diziler erkenden sezon finali yapabilir! Koronavirüs nedeniyle tek tek yapımcılar projelerin çekimlerini ertelemeye başladı. Birçok dizide şimdiden çekimler ertelenerek ekiplerin ve oyuncuların sağlıkları için büyük kararlar alındı.

Hizmetçiler, Zalim İstanbul, Seksenler, Savaşçı,Bir Annenin Günahı, Jet Sosyete, Güldür Güldür Show, Çok Güzel Hareketler 2, Ramo bu yapımlardan bazıları… Henüz daha ara vermeyen dizilerin de olduğu ve yakında onların da bu kararı almak durumunda kalacağı belirtiliyor.

Milliyet Cadde yazarlarından Sina Koloğlu, bugünkü köşe yazısında bu durumun dizi setlerinin erken sezon finali yapmasına doğru gittiğini vurguladı.

Sponsorlu İçerik

Koloğlu, konuştuğu büyük yapım şirketi yetkililerinin şu sözünü hatırlattı: ““1.5 ay çekim yapılmadığı takdirde, sezon finali yapar diziler. Yine de “Daha o aşamada değiliz.”

Sponsorlu İçerik

Görüldüğü üzere dizi sektörü daha şimdiden Mart ayını bırakıp Nisan ayının bile bu şekilde devam edebileceğin görüşünde. Dizi setlerinde ortalama 120 kişinin çalıştığı bilgisini veren Koloğlu, sektörde şu anda 2-3 bin kişinin çalışmakta olduğunu vurguladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web Sitemizde ki içerikleri incelemek için reklam engelleyici eklentinizi kapatıp sayfanızı yenileyin..